האם כדאי להפריד בין תאומים זהים בני שנתיים? יש שלבים?

תאומים ויותר פורומים פורום תאומים ויותר לגדל תאומים האם כדאי להפריד בין תאומים זהים בני שנתיים? יש שלבים?

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  איילת להב, מנהלת פורום לפני 3 חודשים, 3 שבועות.

 • מאת
  תגובות
 • #1829 תגובה

  חנה

  שלום וברכה
  מעניין אותי להחכים בכדאיות ובשלבי ההפרדה וכו התאומים שלנו זהים בני שנתיים ושלושה חדשים
  תודה רבה

 • #1923 תגובה

  חנה יקרה,
  נפרדות הוא מושג שיש להפנים כבר מרגע גילוי ההיריון תאומים. לא תמיד קל להבחין מי יושב היכן ומי נתן את ה"בעיטה", אבל יש אמהות שכבר בשלב הזה מצליחות להבדיל.
  לא נורא כמובן אם זה לא היה אבל מרגע שהם יצאו יש להיות מודעים ליצירת הנפרדות, לאבחנה הברורה במרכיבים האישיותיים של כל אחד מהם וכמובן לכוון גם ליצירת נפרדות ואבחנה ברורה יותר במראה. בפרט כי מדובר בתאומים זהים. מאד חשוב להקפיד שלא להלביש אותם בבגדים זהים וכן לתת בהם כמה שניתן סימנים של הבדלה. בשלב הזה כשהם כבר מדברים לוודא כל הזמן שפונים אל כל אחד בלשון יחיד ולא מצפים שההתנהלות שלהם בעולם תהיה כאילו היו גוף אחד. לבדוק עם כל אחד מהם בנפרד רצונות ומאוויים ולנסות גם לממש ככל שניתן לכל אחד את הדברים שלו ולא לצאת מנקודת הנחה שאם הם תאומים אז הם אמורים לאהוב ולעשות את אותו הדבר.
  וקחי לך כבר תרגיל אותו אני ממליצה לעשות אחת לשבוע:
  הקדישי לנושא שתי מחברות או מחברת עם חציצה של קרטון.
  כל תאום יקבל בעצם מחברת או חלק מהמחברת.
  כתבי מכתבים לכל אחד מהם בנפרד. שימי לב שכשאת כותבת, את מקפידה על פניה ישירה לאותו תאום, תארי לו את מהלך גדילתו, בהתחלה אפשר אפילו לספר לו על הלידה שלו ומה הרגשת כשראית אותו. בהמשך, תוכלי לתעד את תהליך הגדילה שלו עד לימים אלה וכמובן להמשיך במלאכת התעוד. שימי לב כמובן שיהיו פעמים שתרצי לתאר גם את אחיו בתיאורים שלך אבל עלייך להמנע מהמילים "אבל, גם, יותר או פחות". שיתוף האח התאום בתיאורים שלך הם רק לצורך הסיפור והידיעה שברור שבחלק גדול מהארועים הוא יהיה נוכח בהם וחלק מהם.
  תחשבי שאת היומנים הללו תוכלי לחשוף ולתת להם כשהם יגדלו והם וגם את תראו את החשיבות שנתת לנפרדות שלהם וליצירת הזהות העצמית של כל אחד מהם בעולם בכלל ובזוגיות שלהם בפרט.

  מוזמנת לשתף בתהליך.
  המשך נחת בגידול התאומים
  איילת להב
  מדריכה ומלווה משפחות לתאומים מהיריון ועד בכלל
  מנהלת פורום תאומים ויותר
  054-6693075

מענה ל־האם כדאי להפריד בין תאומים זהים בני שנתיים? יש שלבים?
פרטים: