הריון תאומים. דפיקות לב מואצות בזמני מנוחה. מדאיג?

תאומים ויותר פורומים פורום תאומים ויותר הריון תאומים הריון תאומים. דפיקות לב מואצות בזמני מנוחה. מדאיג?

מציג 2 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #1934 הגב
   אתי
   אורח

   שלום,
   אני בשבוע 20.
   לחץ דם נמוך שנע בין 70/50 ל-100/70.
   קורה לי הרבה פעמים שאני מרגישה שנהיה לי רע ואני עומדת להתעלף. זה עובר רק כשאני יוצאת לנשום אוויר צח/הולכת לחלון או שותה משהו. לא תמיד מים עוזרים לי.
   ומה שמדאיג אותי יותר זה שכבר קרה לי לפחות ארבע פעמים לאחרונה שאני מתעוררת משינה ופתאום חווה כעין התקף של דפיקות לב מהירות. זה יכול לקרות לי גם לפני שאני נרדמת. זה קורה רק כשאני שוכבת וזה מלחיץ אותי.
   יש מה לדאוג?
   מישהי מכירה את התופעה?

  • #1967 הגב

   אתי יקרה,
   היריון תאומים הינו היריון מאתגר באופן מיוחד. למעשה, כל מערכות הגוף מתגייסות לבנות שני עוברים ולא רק אחד ולשם כך הן צורכות הרבה יותר משאבים, בין השאר גם נפח הדם שלך עולה משמעותית.
   אם בהיריון יחידאי נפח הדם עולה בכ 20-40 אחוזים, הרי שבהיריון תאומים נפח הדם עולה בכ – 40-60 אחוזים. עליה כל כך מאסיבית בנפח הדם בהכרח מייצרת עומס מאד גדול על הלב ומערכת כלי הדם והתופעה שאת מתארת בשלב הזה בהחלט מאפיינת מצב בו למעשה הגוף עובד מאד קשה, למרות שאת פיזית אפילו לא זזה.
   כדי לפשט לך את זה, תחשבי שהגוף שלך בעצם רץ ריצת מרתון, גם כשאת יושבת על כורסא ונחה לכאורה. הוא למעשה אף פעם לא באמת נח. נהפוכו, כאשר את כן בפעילו כלשהי, אפילו רק קמה להתהלך, את אפילו מעמיסה עוד על מערכות הגוף שעובדות קשה 24/7.
   נקודה שכן חשוב לדעת ולהיות מודעים לה, בגלל שמדובר בהיריון שונה ומיוחד שמאתגר את מערכות הגוף מעבר לנורמה, מומלץ להבדק בדיקת א.ק.ג כדי להבטיח שהלב שלך עומד בעומסים ואין איזה מחלת לבבית ברקע שלא היית מודעת לה. רק כדי להבטיח שהכל כשורה, ממליצה בחום לגשת לבדיקה כזו ואם התשובות לא חד משמעיות לבקש גם אקו לב. זהו מצב חריג על הגוף שלפעמים חושף מצבים שלא ניתן להיות מודעים אליהם לולא ההיריון הזה. כמובן שאין מה להלחץ או לדאוג, פשוט לגשת ולהבדק.
   ובאופן שגרתי, הכניסי לעצמך הרבה יותר זמני מנוחה ודאגי שאורח החיים שלך יהיה הרבה פחות סוער מהרגיל כדי לשמור על עצמך ועל העוברים.

   המשך הריון קל, בריא ומעצים
   איילת להב
   מלוה ומדריכה נשים בהיריון ועד בכלל
   מומחית לתאומים
   מנהלת פורום תאומים ויותר

  • #1980 הגב
   אתי
   אורח

   תודה רבה איילת. זה מעניין מה שאת אומרת.
   לא ידעתי שאפשר לבקש בדיקות כאלה.
   אנסה לבקש בקופה. תודה.

מציג 2 תגובות משורשרות
מענה ל־הריון תאומים. דפיקות לב מואצות בזמני מנוחה. מדאיג?
פרטים: