התפתחות של תאומים בגיל 3 חודשים

תאומים ויותר פורומים פורום תאומים ויותר לגדל תאומים התפתחות של תאומים בגיל 3 חודשים

 • This topic has 2 תגובות, משתתף 1, and was last updated לפני 1 year by איילת להב, מנהלת פורום.
מציג 2 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #1566 הגב
   טליה
   אורח

   שלום לכל האמאות של תאומים, רציתי לשאול לגבי האם זה נכון שתאומים מתפתחים יותר לאט מאשר ילד יחיד??????
   התאומים שלי בני 3 חודשים והם עדיין לא יודעים כל כך להשתמש בידיים שלהם
   האם זה מקור לדהגה?

  • #1567 הגב
   חוה שוב
   אורח

   כאמא לילדים יחידאים מצד אחד וכאחות לתאומים מצד אחר, אני יכולה לומר לך שזה קשור יותר לכך שהם כנראה ילדייך הראשונים…
   בקשי קצת הדרכה מאחות טיפת חלב איך לעודד אותם להתפתח, כי בעיקרון הם יכולים לעודד זה את זה לחקור את העולם וכך להתפתח מהר יותר וטוב יותר מאשר ילד יחיד. לפעמים יש טיפים איך להתנהג עם התינוקות כך שיעניין אותם להתעסק בידיים שלהם ובכל מה שסביבם.
   תיהני!

  • #1605 הגב
   איילת להב, מנהלת פורום
   אורח

   טליה יקרה,

   מרבית העוסקים במלאכת הפסיכולוגיה וההתפתחות של תאומים יטענו שקיים קשר בין עובדת התאומות לבין קצב התפתחות מוטורית, קוגניטיבית ושפתית. צריך כמובן לזכור שבכל הכללה יש יוצאים מן הכלל, ותמיד קיימת קשת של אפשרויות שעליהן נמצא את ילדינו… בדיוק כמו במדידת משקל – יהיו תמיד מעט בקצוות והרבה באמצע…
   הדבר שצריך להנחות אותך לגבי התפתחות ילדייך הוא לאו דווקא קצב ההתפתחות אלא סדר ההתפתחות והאיכות שלהם. קצת מלחיץ להסתכל על פעולה מוטורית אחת מתוך מגוון של פעולות שאמורות להתרחש בשלב הזה ולקבל רושם ואף לתת לזה אבחנה.
   אני משערת שאת נמצאת במעקב של טיפת חלב ומדי פעם גם מעקב של רופא התפתחותי. בעיקרון הם הסמכות הטובה ביותר לתת לך מדדים לגבי הילדים, ואם הם עושים עבודתם נאמנה אז הם אכן יבדקו את מכלול הדברים שהם עשו עד שלב זה ויעריכו את איכותם. במידה ומשהו יראה חריג, אני משוכנעת שתקבלי המלצות והנחיות כיצד לטפל ולאן לפנות.
   צדקה חוה באמרה שלפעמים אצל אמהות טריות רמת החרדה בקשר להתפתחות התינוקות גבוהות יותר, בעיקר כיוון שאין להם דרך למדוד את זה ביחס לילדים אחרים וגם כי הן פנויות באופן מלא לעקוב אחרי הדברים הללו. אגב, בעניין ההשוואה, לפעמים דווקא אמהות מנוסות נוטות להכנס לחרדה מיותרת בגלל שהן משוות לגבי ילדיהם הבוגרים יותר ולא לוקחות בחשבון שכל ילד מתפתח באופן שונה ובקצב אחר… (וגם כאן אני כמובן נזהרת מלומר שאני מכלילה…:) )
   אם אני זוכרת נכון את ילדת בניתוח קיסרי ולכן אני ממליצה מאד לנשים במצב הזה לקחת את ילדיהם לטיפול נפלא אצל מטפלים בקרניו-סקרל או אוסתיאופתיה (טיפול עדין באזור עמוד השדרה). פרסמתי פה בעבר המלצות ומספרי טלפון. אם לא תמצאי, צייני את אזור מגורייך ואנסה לעזור.

   טליה יקרה, טוב את עושה שאת מתבוננת, שואלת, חוקרת ולוקחת אחריות. את היא גם בעלת האינטואציה החזקה ביותר לגבי ילדייך וככל שתגדילי לחדד את המקום הזה, כך תצלחי את ים העצות והאבחנות בצורה הטובה ביותר!!!

   המשיכי להנות מגידול ילדייך ולבקרנו מדי פעם
   שבוע נפלא

   איילת להב
   מנהלת הפורום להריון,לידה והנקת תאומים
   מדריכת הכנה ללידה | דולה | מנחת קבוצות אמהות ותינוקות | מדריכת נשים בכל רצף החיים

מציג 2 תגובות משורשרות
מענה ל־התפתחות של תאומים בגיל 3 חודשים
פרטים: