קנאה בין תאומים

מציג תגובה משורשרת 1
 • מאת
  תגובות
  • #1963 הגב
   אמא לתאומים
   אורח

   האחד מאד מקנא בשני, מה עושים?

  • #1972 הגב

   אמא לתאומים יקרה,

   השאלה שלך כבר מכילה את התשובה: קנאה. כן , קנאה היא רגש מאד נוכח בחיי אחים בכלל ובחיי אחים תאומים בפרט. קנאה יכולה להיות מצב מאד בריא כי הוא מייצר תחרות אבל תפקיד המבוגר בחיי הילדים הוא לשמור שהתחרות והקנאה יהיו בריאים ומקדמים.
   בלתי אפשרי להמנע מקנאה אבל אפשר ללמד גם לפרגן ולהחמיא, אפשר ללמד איך להתמודד עם קנאה ומה יכול להיות הרווח בצידה.
   נסי את לחשוב על מצבים בהם את מקנאה באנשים ומה זה גורם לך לעשות? אם זה מפעיל אותך לעשיה ולרצון להשיג את מה שאת מקנאה בגללו או שאת ממורמרת ומתוסכלת?
   עכשיו תתבונני על ילדיך ותראי מה קורה שם ומה מפעיל אותך כשאת צופה בזה? הרבה פעמים המצבים שמפעילים אותנו הם שיקוף לאותה חוויה פנימית שלנו.
   כאשר חווית הקנאה מתורגמת לאלימות או לריבים אז כמובן שההמלצה תהיה לנתב את היחסים למקום של פירגון לצד עידוד וחיזוק הצד שמקנא להציב לעצמו מטרות ולפעול למען השגתן.
   גם כאשר חווית הקנאה מתורגמת לפאסיביות, מרמור והתרחקות, ההמלצה תהיה די זהה אבל אוסיף שכדאי יהיה גם לטפל רגשית ולהבין ביחד איך אפשר לייצר נפרדות בריאה ושהתאומות לא מחלישה אלא מחזקת.
   כאמור לא ציינת את גילאי התאומים, אז עניתי באופן כללי ובהתייחס לגילאים קצת יותר בוגרים גם כן.
   כי בגילאים צעירים במיוחד, קנאה היא לא משהו שפעוטות בכלל תופסים אותו כמונו והרצון הוא מאד טבעי לנכס דברים שיש לאחר. שם אדאג כמובן לייצר הרבה מצבי ביחד וגם לחוד כדי לחזק את היחודיות לצד התאומות.

   ספרי קצת יותר פרטים על התאומים שלך ותני דוגמאות

   איילת להב
   מדריכה הורים
   מומחית לתאומים
   מנהלת פורום תאומים ויותר

מציג תגובה משורשרת 1
מענה ל־קנאה בין תאומים
פרטים: