קשר חזק מאוד בין תאומים לא זהים – טוב? לא טוב?

תאומים ויותר פורומים פורום תאומים ויותר לגדל תאומים קשר חזק מאוד בין תאומים לא זהים – טוב? לא טוב?

מציג 3 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #1795 הגב
   חני
   אורח

   יש לי תאומים בני שלוש, מוגדרים כלא זהים. אך נראים כזהים.. מתוקים, וכולם אוהבים אותם מאוד מאוד, הם כובשים את לב הבייביסיטריות.. והדודות ועוד. יש לי עוד שלושה אחים מעליהם.
   כפסיכותרפיסטית, אני מתחילה לזהות אצלם משהו שנראה לי מדאיג. מצד אחד הם מתקשרים עם כולם, משחקים ומשוחחים. אך מצד שני הם מבלים את כל אחר הצהריים ביחד, ומסתדרים מידי טוב, הם מבינים אחד את השני, משלימים אחד את השני, ועוד.
   השאלה שלי האם להתאמץ ( למרות שזה יהיה קשה מבחינה טכנית) להפריד פה ושם גם בשעות אחה"צ בצורה מלאכותית? או שזה בריא, וכן, אפשר לשחק כך שעות. אציין שנפרדות פסיכולוגית אני כן מנסה להנכיח, ולומר : "אתה זה אבי, ואתה זה יוסי." " אתה אוהב את זה ויוסי אוהב אחרת.." התחלנו להלביש בגדים שונים. במעון הם מופרדים לקבוצות אחרות ולכל אחד יש חבר טוב משלו בקבוצה. אך כנפגשים בשעת המשחק הם כן משחקים ביחד.

   אני מוצאת את עצמי נהנית כל כך מהביחד שלהם, ומההרמוניה שלהם, אך שואלת את עצמי אם זה לא המשאלה לאחדותיות שנמצאת בכל אחד מאיתנו, ואינה יכולה להתממש באמת.. אלא רק בתאומים, והאם זה באמת יוביל אותם לבריאות נפשית?
   תודה על המקום החשוב לשאול!

  • #1797 הגב
   נחמי דיאמנט
   אורח

   נחמי,
   למה כאשר שני אחים הם חברים טובים ומשחקים ביחד שעות, מבלים ואוהבים אחד את השני, אף אחת לא שואלת אם זה בסדר, או אם זה לא יפגע בבריאות הנפשית שלהם….
   אלא מה. כל אמא היתה שמחה ומודה להקב"ה שיש לה שני ילדים שאוהבים ושמחים זה במחיצתו של זה. מעסיקים את עצמם ונהנים, ומן הצד מאפשרים להתפנות לעיסוקיה. אך כאן כשמדובר בתאומים, אנחנו מתחילות לחשוב אולי זה לא טוב ולא בריא.
   מה ההבדל ?
   ההבדל הוא, שהכניסו לנו לראש, שתאומים, בגלל שהם נולדו יחד והם מחוברים מאד, אז חשוב ליצור הפרדה ולתת לכל אחד מקום משלו, באופן מיוחד יותר מאשר לשני אחים שאינם תאומים.
   באופן עקרוני, הדבר נכון. צריך לתת לכל אחד מקום משלו, כי כל אחד הוא עולם שלם ונפרד. אבל מכאן ועד להפריד אותם באופן מכוון, המרחק גדול.
   אשאל אותך שאלה. מי זה שחיבר אותם יחד בהריון אחד, בלידה אחת, ובתאומים זהים גם בשק אחד ובשיליה אחת? הקב"ה בעצמו יצר יצירה מיוחדת זו והוא יודע מה טוב לכל אחד ואחד בעולמו. הוא החליט שלילדים האלו, לגדילה ולצמיחה שלהם, לשלימות שלהם בעולם ולשליחות שמיועדת להם, הכי טוב להיוולד ביחד. אז מי אנחנו שנהיה עסוקים בלהפריד אותם.
   מבחינה מעשית, תסתכלי עליהם כעל שני אחים שאינם תאומים. אם הם ישחקו ביחד את תפרידי אותם? – ממש לא. מצד שני, כל אחד הוא עולם נפרד ואחר, וכך גם זה בתאומים.

   נחמי דיאמנט, יועצת חינוכית מוסמכת, מעבירה סדנאות בשיטתה הייחודית: להאמין. לאהוב. לחנך.

  • #1796 הגב
   איילת להב, מנהלת הפורום
   אורח

   נחמי יקרה,

   נראה לי שאת כבר לגמרי יודעת את התשובה. שאלת וגם ענית באופן מופלא מתוך אינטואיציה אימהית מופלאה.
   תאומות היא מערכת יחסים זוגית לכל דבר ובשונה מזוגיות של גבר ואישה שנוצרת בגיל הבגרות, זוהי זוגיות שנוצרה עוד ברחם והחכמה הגדולה היא באמת להמשיך עם המודעות לנפרדות בריאה לצד חיזוק היתרונות שבתאומות. אלה יתרונות שכל הורה יכול לברך עליהם ולשמוח כאשר מתקיים קשר טוב ויציב ושאין בו תלות או לחילופין ניתוק וריחוק.

   תמשיכו להנות ולרוות נחת
   איילת להב
   מדריכת הורים מהיריון ועד בכלל

  • #1798 הגב
   פסי דבלינגר
   אורח

   שלום נחמי,
   ראשית לגבי הגדרת התאומים אם הם זהים או לא,
   אפילו שאת חושבת שהם לא זהים ייתכן שהם כן ( גם אם הם היו בשני שקים נפרדים בהריון!) אפשר לבדוק זאת בבדיקת DNA שמתבצעת דרך הרוק.
   הבדיקה יקרה אבל תוצאותיה יכולות להפתיע ולגלות שהתאומים זהים…

   לעצם השאלה, ממה את חוששת? נראה שהם מתקשרים עם הסובב באופן נפלא, את חוששת מזה שהם ביחד? הם תאומים והם אוהבים להיות ולהנות יחד,
   אל תקחי להם את החויה הנפלאה שהם קיבלו משמים, באופן טבעי והחיים כבר יפרידו בינהם בהרבה צמתים. שמעתי מתאומות מבוגרות שבילדות כל הזמן הפרידו בינהן
   כדי להדגיש ולהוכיח שכל אחת היא יחודית ואישיות נפרדת, ולהן זה הפריע, "נכון אנחנו אישיות נפרדות וזה ברור, אבל רצינו להיות ביחד, למה רצו לקחת לנו את התענוג והצורך
   להיות ביחד?"
   כמובן הכל בגבול הטעם הטוב,
   הרבה הצלחה!

   פסי דבלינגר אמא לתאומות בכורות,
   הרצאות אנרגטיות לאימהות

מציג 3 תגובות משורשרות
מענה ל־קשר חזק מאוד בין תאומים לא זהים – טוב? לא טוב?
פרטים: