תאומות בנות שנה, אחת עם בעיות שינה…

תאומים ויותר פורומים פורום תאומים ויותר לגדל תאומים תאומות בנות שנה, אחת עם בעיות שינה…

 • This topic has 2 תגובות, משתתף 1, and was last updated לפני 11 months, 2 weeks by איילת להב, מנהלת הפורום.
מציג 2 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #1810 הגב
   הדס
   אורח

   היי אשמח למענה מקצועי התאומות שלי בנות שנה אחת מהן ישנה בסדר והשנייה יש לה ממש בעיות שינה מאז שנולדה לא ישנה טוב מתעוררת המון במהלך הלילה יכול להגיע מעל 10 פעמים מתעוררת בוכה וישר נעמדת אני ניגשת מביאה לה בקבוק משכיבה אותה ולפעמים היא מיד קמה אציין שלא לוקחת מוצץ. הרבה פעמים אני שומעת שיש לה גזים וקבוע כל לילה באמצע הלילה עושה צרכים בטיטול מה שמביא אותי להחליף לה וזה מעורר אותה לפעמים לגמרי. ולוקח לה לחזור לישון לעיתים לאחר שעה שמולווה בבכי.
   אשמח לעצתכם!

  • #1811 הגב
   נחמי דיאמנט
   אורח

   אם היית שואלת מה לעשות עם זו שקמה בלילה, הייתי עונה אחרת. אבל כיון שהדגשת שאחותה ישנה בסדר ולה יש בעיות שינה, אני יתייחס להדגשה הזו בהתאם.
   כל ילד שמגיע לעולם, רוצה שיראו אותו ולבלוט בו. כשהוא רואה שמשבצת אחת 'תפוסה', הוא מיד הולך למשבצת הנגדית לה כדי לבלוט, והכל כדי שיראו אותו.
   הילדה שישנה טוב, תפסה משבצת של ילדה טובה שישנה בלי בעיות. באה אחותה והבינה (בתת מודע. יש את זה לתינוק בן יומו) שהעולם לא פיקניק, וכדי שיראו גם אותה היא חייבת משבצת משל עצמה. היא לא יכולה גם לישון טוב?….. לכן היא בחרה (שוב. בתת מודע) את המשבצת ההפוכה משל אחותה. היא ישנה טוב, אני יעשה בעיות….
   אם תביני שיש אצלך מקום במשבצת לשתי הילדות, ושתיהן יכולות לישון טוב, כי באמת אין לה בעיות שינה אלא זה נוצר מהצורך לבלוט, תוכלי להתייחס אליה כמו לילדה שאין לה בעיות שינה.
   תראי איך פתאום נגמר לה הבעיות סביב השינה. תנסי להגיב לה כפי שהיית מגיבה לאחותה אילו היתה מתעוררת באמצע הלילה באופן חד פעמי ובוכה.
   זה יקל עלייך להתייחס אליה כילדה ללא בעיית שינה וממילה לאפשר לה לצאת מהמשבצת הזו.

   נחמי דיאמנט, יועצת חינוכית מוסמכת, מעבירה סדנאות בשיטתה הייחודית: להאמין. לאהוב. לחנך.

  • #1812 הגב
   איילת להב, מנהלת הפורום
   אורח

   ראשית, שאלתך נוגעת רק לתאומה אחת, מה שאומר "רק" חצי אתגר (:
   אבל זה כמובן בהומור כי ילדה אחת שמתעוררת רבות במהלך לילה אחד ובכל לילה, זה אתגר גדול.
   שינה אצל פעוטות יכולה להיות מאד לא יציבה גם עד גיל שנתיים למרות שיש לנו כבר רצון שהם ישנו לילה שלם מגיל חודש. יצר ההישרדות מאד חזק בתוכם ולכן גם בגילאים האלה, יש תינוקות שעדיין מתעוררים במהלך הלילה לארוחות או להחזקה בידיים, חיבוק ותזכורת לנוכחות ההורים. יש כמובן תינוקות שמצליחים לייצר סרטונין, הוא הורמון השינה, בגיל צעיר יחסית ולישון לילות ארוכים ללא הפרעה.
   אם לדעתך מדובר באי נוחות פיזית בבטן, שווה לבדוק את נושא המזון. אם צורכת מוצרי חלב וגלוטן, אלה שני רכיבים מאד מוכרים המייצרים רגישות בטנית וכדאי לשלול לתקופה את המזונות הללו (אם עדיין יונקת אז גם את תהיי חייבת להצטרף למשימה) כדי להבין אם זה נובע מזה. בנוסף אפשר לעסות לפני השינה עם שמן שקדים מהול בקצת שמן אתרי לבנדר וגם על הבטן.
   אם תצליחי להרגיע את החלק הפיזי אפשר יהיה להתפנות ללמד את הילדה לישון יותר בהמשך כאשר לא יהיו גורמים שמציקים לה באמת.
   מוזמנת להמשיך לשאול במידה ועדיין דברים לא נפתרו.

   מאחלת הרבה נחת ושמחה בגידול התאומות
   איילת להב
   מדריכת הורים לתאומים מהיריון ועד בכלל

מציג 2 תגובות משורשרות
מענה ל־תאומות בנות שנה, אחת עם בעיות שינה…
פרטים: